Sokol Písečná

VOLEJBAL ŽENY 2016

Ženský volejbal má v Písečné již dlouholetou tradici. Volejbalový oddíl žen vznikl v roce 1999, kdy se poprvé přihlásil do okresní soutěže. Pod vedením trenéra Zdeňka Pecháčka se našemu družstvu dařilo a okresní soutěž jsme několikrát vyhráli.

Okresní soutěž trvala do roku 2014, pak již nebyla pro malý počet družstev vypsána.
Od roku 2015 hraje naše družstvo žen Pohár KVS ( krajského volejbalového svazu ) pardubického kraje. Jedná se o vícekolový halový turnaj krajských družstev. I v této krajské soutěži se nám poměrně daří.

Tréninky máme společně s muži, doplňují nás hráči a hráčky z okolí - Žamberka, Letohradu, Dolní Dobrouče a Ústí nad Orlicí.
Naše volejbalistky se pravidelně zúčastňují turnajů, a to v Dolním Újezdě, Králíkách, Česticích, Kvasinách, Poličce a Jablonném nad Orlicí.

Každoročně v srpnu na píseckou pouť pořádáme pouťový turnaj mužů (v sobotu) a žen (v neděli) o který je velký zájem (celkem až 20 družstev). Náš sportovní areál se 3 kurty a možností využití koupaliště je lákadlem pro sportovce. V létě tu probíhají sportovní soustředění různých cizích organizací, které využívají ubytování v místní obecní ubytovně.

Marie Lipenská

ODKAZ NA FOTKY VOLEJBALU ŽEN